Rośliny najładniejsze w sierpniu

Co ładnie wygląda w ogrodzie w sierpniu?

Cóż, sierpień w ogrodzie to zdecydowanie bardzo dobry miesiąc. Wiele roślin wygląda wtedy po prostu fantastycznie. Zobaczcie co przygotowaliśmy dla was w tym zestawieniu.

Hortensje ogrodowe

Na początku należy pamiętać, że hortensje ogrodowe (Hydrangea macrophylla) to inny gatunek niż hortensje bukietowe (Hydrangea paniculata). Nazwy są zbliżone, więc nowy amator ogrodnictwa narażony jest na pomyłkę - zachowaj więc czujność.

Hortensje ogrodowe to średniej wielkości rośliny, które co roku zachwycają swoimi kwiatami. Rosną nieśpiesznie i mają zwarty, "krzakowy" pokrój. Dorastają zazwyczaj do nieco ponad metra wysokości i szerokości.

Idealnie sprawdzą się na stanowisku półcienistym - ostre, bezpośrednie letnie słońce to dla nich zbyt wiele. Hortensje ogrodowe nie wymagają przycięcia ich do ziemi przed kolejnym kwitnieniem - kwitną na pędach wielorocznych. Dobrze byłoby, gdyby stanowisko było osłonięte od wiatru.

Dostępne są w wielu fantastycznych odmianach, które oferują szeroki wybór kolorów kwiatów - setki odcieni niebieskiego i czerwonoróżowego. Tutaj istotna uwaga - aby odmiana utrzymywała swój niebieski kolor, pH gleby należy utrzymywać w granicach 4.0 - 4.5. Jeśli pH będzie bardziej zasadowe (wyższe), kolor zmieni się na różowy.

Dzielżany, np. `Fuego`

Sierpień to także świetny czas dla bylin - nie mogło ich tutaj zabraknąć. Reprezentuje je dzielżan (Helenium) w odmianie Fuego. Cechuje się ona niezwykłymi, ognisto czerwono-pomarańczowymi okrągłymi kwiatami. Jest łatwa w uprawie i mrozoodporna.

Floks, np. `Flame Blue` lub `Queen`

O floksach, zwanych też płomykami wiechowatymi, słyszał chyba każdy. Ale czy każdy ma już swojego w ogrodzie?

Floksy nie są trudne w uprawie, ale zapewnić im należy żyzną glebę i słoneczne (lub lekko zacienione) stanowisko. Podłoże floksów dobrze jest także raz na jakiś czas zasilić nawozami. Należy również nie dopuszcząć do okresowego przesuszania ziemi.

Czas wybrać coś do ogrodu?