Rośliny na pniu

Dostępne odmiany, ceny i zdjęcia

Odmiany roślin na niewysokim pniu

Krzewy na niewysokim pniu to dobry wybór zarówno do ogrodu, jak i do donic (na taras czy na balkon). Obecnie, wybór roślin szczepionych "na nóżce" jest szeroki. Chcemy przedstawic ci kilka wybranych propozycji, które mogą cię zainteresować. Zaczynamy!

Trzmielina (Euonymus fortunei) `Canadale Gold`

Zestawienie otwiera jedna z popularniejszych roślin na nóżce - trzmielina. To prosta w uprawie roślina, która najbardziej znana jest w formie niskiego, płożącego krzewu. W formie szczepionej na pniu, cieszy jasnymi, żółto-zielonymi, zimozielonymi liśćmi. Odmiana ta jest w pełni mrozoodporna.

Ostrokrzew (Ilex aquifolium) `Alaska`

Ostrokrzew to kolejna zimozielona roślina w zestawieniu. Proponowana odmiana `Alaska` jest mrozoodporna i z powodzeniem poradzi sobie w polskim klimacie. Niezwykle atrakcyjne, błyszczące, ciemnozielone i zimozielone liście to główny atut tej rośliny.

Buk (Fagus sylvatica) `Mercedes`

Buki to niezwykle eleganckie rośliny. Co prawda nie są zimozielone, ale liście nie opadają od razu na ziemię - zostają na roślinie tworząc piękną ozdobę aż do wiosny. Fagus sylvatica `Mercedes` to nowa odmiana o bardzo ciekawych liściach. Jeden z naszych ulubieńców. Zdecydowany must-have dla pasjonatów.

Wielu marzy o Mercedesie - teraz można mieć go nie tylko w garażu, ale i w ogrodzie

Głogownik (Photinia fraseri) `Robusta Compacta`

Wracamy do zimozielonych propozycji - tym razem liściasty, zimozielony głogownik w odmianie `Robusta Compacta`. Ta odmiana powstała na bazie popularnej odmiany `Red Robin` i w porównaniu do niej wyróżnia się bardziej kulistym, regularnym, gęstym pokrojem. Niezwykle atrakcyjne są jej błyszczące liście. Wczesną wiosną wyjątkowo zdobią ogród swoim czerwonopomarańczowym zabarwieniem.. W połowie wiosny na roślinie pojawiają się śedniej wielkości, białe kwiaty. Głogownik rośnie szybko - przyrosty pojawiają się dwa-trzy razy do roku. Odmiana `Robusta Compacta` nie wymaga przycinania, ale dobrze je znosi. Jest także mrozoodporna do -20*C co pozwala przetrwać jej nawet bardziej srogie polskie zimy.

Sosna czarna (Pinus nigra) `Marie Bregeon`

Czas na coś dla fanów iglaków - sosna. Prezentowana odmiana `Marie Bregeon` to gwarancja kulistego pokroju bez żadnego przycianania. Igły długie, jasnozielone. Rośnie wolno. Najlepiej poradzi sobie na słonecznym stanowisku. Sprawdzi się w ogrodzie, na tarasie i na balkonie.

Czas wybrać coś do ogrodu?