Precyzyjne wyceny projektów ogrodu

Przed realizacją i ostatecznym zatwierdzeniem projektu ogrodu wykonanego osobiście lub przez projektanta zieleni, spora część inwestorów zainteresowana jest wstępną wyceną projektu. Z perspektywy inwestora ważny jest zarówno całkowity koszt projektu jak i koszt poszczególnych jego elementów. Dokładny kosztorys projektu zieleni pozwala zorientować się ile to tak naprawdę będzie kosztować.

O czym trzeba pamiętać podczas wysyłania projektu do wyceny

Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest dokładne określenie nie tylko gatunków, ale i konkretnych odmian roślin w projekcie.

Warto zaznaczyć również możliwości stosowania "zamienników". Jeśli zależy nam, aby kwiaty różaneczników były czerwone, ale nie jesteśmy zdecydowani na konkretną odmianę - zaznaczmy ten fakt w projekcie. Pozwoli to dopasować podobną odmianę w przypadku, gdy niedostępna będzie ta pierwotna.

Rozmiary, rozmiary!

Wielu inwestorów zapomina, że tak samo istotną rolę przy wycenie roślin jak ich gatunek i odmiana ma rozmiar. W przypadku rozmiarów, najlepiej stosować się do standardowych typoszeregów używanych w szkółkarstwie. Dokładnie określ porządaną wielkość każdej rośliny. Ma to zasadniczy wpływ na cenę! Jeśli jesteś elastyczny, zaznacz w jakim zakresie (np. dla rozmiaru drzewa 10-12 zaznacz, że może być o "oczko" większe).

Kalkulator projektu ogrodu

Chcesz dostać szacunkową wycenę Twojego projektu i szybko zorientować się co ile będzie kosztować? Teraz masz szansę zapisać się na listę oczekujących do przedpremierowego dostępu do narzędzia umożliwającego samodzielne wycenienie projektu.

Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć w link poniżej.

Zapisz się

Dołącz do listy oczekujących, którzy pierwszy dostaną dostęp do narzędzia

Obiecujemy nie spamować. Możesz wypisać się w każdej chwili. Informacje o tym przetwarzaniu danych osobowych zawarliśmy w polityce prywatności.