Magnolie

Przepięknie kwitnące drzewo

Magnolie

Jeśli potrzebujesz ozdobnego drzewa, które udekoruje twój ogród pięknymi, wyjątkowymi kwiatami to magnolie są absolutnie idealnym wyborem. Te drzewa świetnie ozdobią ogród szczególnie wczesną wiosną. Kiedy inne rośliny jeszcze budzą się do życia po zimie, magnolie obsypane są kwiatami.

Odmiany magnolii

Magnolie charakteryzują się mnogością odmian, które różnią się odpornością na mróz, kolorem kwiatów, porą kwitnienia czy tez pokrojem.

Podłoże dla magnolii

Magnolie powinno posadzić się na podłożu o wilgotnej, próchnicznej i lekko kwaśnej glebie, najlepiej wzbogaconej kompostem. Zapewni to magnoliom dobre warunki do dalszego wzrostu i obfitego kwitnienia. Najlepiej zasilać nawozem wiosną, gdy pąki kwiatowe zaczynają puchnąć, stosując nawóz o spowolnionym działaniu.

Gdzie posadzić magnolie?

Aby cieszyć się drzewem, które bogato kwitnie wiosną należy wybrać stanowisko dobrze nasłonecznione, osłonięte od wiatru (szczególnie ważne w mroźne dni). Podczas wyboru miejsca w ogrodzie dla naszej wymorzonej odmiany magnolii trzeba pamiętać, że roślina ma płytki system korzeniowy. Korzenie są kruche i podatne na uszkodzenia.

Czas wybrać coś do ogrodu?