Usługi ogrodnicze

od transportu roślin po pielęgnację ogrodu

Bo zakup roślin to nie koniec

Wiemy, że zakup roślin to nie wszystko - piękna, zadbana zieleń wymaga uwagi przez cały rok. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, oferujemy szeroki wachlarz usług ogrodniczych - od pomysłu, przez realizację kończąc na usługach pielęgnacyjnych. Wierzymy, że profesjonalna firma posługuje się profesjonalnym sprzętem dlatego konsekwentnie rozbudowujemy swój park maszynowy o nowe maszyny. Stawiamy na wysoką jakość oferowanego materiału, a oprócz standardowych roślin, co roku staramy się rozszerzać ofertę o nowości.

Projektowanie ogrodu

Piękny ogród często zaczyna się od dobrego planu. Plan uwzględniać musi nie tylko warunki glebowe, słoneczne i wodne, lecz także osobiste preferencje. Współpracujemy z doświadczonymi, zaufanymi projektantami, których wiedza i umiejętności poparte są zarówno wieloletnim doświadczeniem jak i obfitym portfolio.

Po fazie ustalenia oczekiwań i wymagań, a jeszcze podczas projektowania ogrodu przychodzi czas na wybór konkretnych gatunków i odmian roślin, które spełnią założenia projektowe oraz trafią w gusta Klienta. Podczas całego tego procesu, zachęcamy Klientów do oglądania wybranych roślin nie tylko na zdjęciach w internecie, ale także w naszym sklepie ogrodniczym.

Niektóre projekty wymagają doboru konkretnego egzemplarza rośliny. Współpracując z renomowanymi szkółkami polskimi i zagranicznymi, jesteśmy w stanie wyszukać i sprowadzić dla Państwa odpowiedni egzemplarz.

Zakładanie ogrodu

Pomagamy w najcięższym etapie w drodze do pięknego ogrodu - w jego założeniu. Niektóre inwestycje rozpocząć należy od karczowania działki, a następnie jej niwelacji. Podpowiadamy jak zaplanować realizację ogrodu w taki sposób, aby realizacja przebiegała najefektywniej przy założonym budżecie.

Wielu naszych klientów decyduje się na automatyczne nawadnianie ogrodu. Prace związane z wykonywaniem systemów nawodnień wykonujemy samodzielnie lub - w przypadku skomplikowanych projektów - z pomocą zaprzyjaźnionych firm, które są specjalistami w tej dziedzinie.

Pielęgnacja ogrodu

Rozumiemy, że nie każdy dysponuje czasem, umiejętnościami, wiedzą i sprzętem, aby móć pielęgnować ogród we własnym zakresie. Świadczymy usługi zarówno jednorazowej jak i kompleksowej opieki nad ogrodami i innymi terenami zielonymi.

Transport roślin

Na terenie punktu sprzedaży do dyspozycji Klientów oddajemy specjalnie wózki, które ułatwiają transport zakupionych roślin do samochodu. Dodatkowo, bezpłatanie zabezpieczamy rośliny przed włożeniem ich do Państwa samochodu - zabezpieczając zarówno roślinę przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i samochód przed zabrudzeniem.

W przypadku większych okazów, zwykły samochód osobowy może nie wystarczyć. Na prośbę klienta, możemy zorganizować transport takich roślin w granicach Wrocławia i poza nimi korzystając z naszych busów, którym ziemia nie jest straszna.

Czasami problem stanowi również sam załadunek roślin na samochód. W takich przypadkach mamy dwa główne rozwiązania

 • specjalny wózek, który pozwala łatwo podnieść roślinę z doniczką

 • profesjonalną ładowarkę na wyjątkowe okazy

Wybrane usługi

Pomagamy zarówno w ramach jednorazowych akcji jak i okresowych abonamentów.

 • sadzenie roślin

 • przesadzanie drzew

 • przycinanie roślin, w tym przycinanie żywopłotów

 • formowanie roślin i żywopłotów

 • zakładanie trawników (profesjonalne kosy i kosiarki spalinowe; traktorek z przystawką koszącą)

 • trawniki z rolki

 • koszenie trawników

 • usługi glebogryzarką

 • usługi ładowarką

 • usługi traktorem