Ulubione rośliny maja

6 konkretnych propozycji dostępnych roślin

Modrzew japoński (Larix kaempferi) 'Stiff Weeper'

Stiff Weeper to szczepiona odmiana modrzewia. Pokrój kształtuje nóżka wysokości dorosłego człowieka. Sprawia ona, że roślina pięknie przewiesza się, tworząc płaczący pokrój.

Igły modrzewia wyrastają wczesną wiosną i są intensywnie, jasnozielone. Na zimę opadają.

Stiff Weeper dobrze nada się do posadzenia jako pojedyńczy akcent w ogrodzie. Preferuje stanowiska słoneczne.

Grusza (Pyrus communis) `Conference`

Znana wszystkim konferencja w zupełnie niespotykanej, fantastycznej formie. Pieczałowicie kształtowany układ gałęzi wzbudza podziw już od pierwszego wejrzenia. Poza oczywistymi zaletami drzewa owocowego, zadziwia formą.

Idealna roślina na prezent do absolutnie każdego ogrodu. Trudno nie lubić!

Jabłoń domowa (Malus domestica) `Jonagold`

Jedni wolą gruszki, inni wolą jabłka. Ten egzemplarz zdecydowanie dla tych drugich. Również absolutnie fantastyczny, niespotykany pokrój. I również pycha owoce!

Wiśnia piłkowana (Prunus serrulata) `Amanogawa`

Amanogawa to dobrze znana odmiana wiśni. Jej kolumnowy pokrój sprawia, że dobrze nadaje się także do mniejszych ogrodów. Bezproblemowa roślina, która nie wymaga specjalnych zabiegów, aby co roku być obsypaną pięknymi, jasnoróżowymi kwiatami.

Nie jest to absolutnie nowość sezonu, ale myślę, że warto spojrzeć na nią w maju. Pokazuje wtedy swój urok.

Brzoza brodawkowata (Betula pendula) 'Fastigiata Joes'

Brzozy zna i pozna prawie każdy amator zieleni. Fastigiata Joes nie jest jednak standardową brzozą. Ta odobna odmiana tego drzewa charakteryzuje się idealnym, kolumnowym, strzelistym pokrojem, który roślina przyjmuje naturalnie.

Dorasta do kilku metrów. Starsze okazy cechują się charakterystyczną dla gatunku biało-czarną korą.

Sosna pospolita (Pinus sylvestris) `Watereri`

Czas na coś dla fanów iglaków - w wersji na niewysokiej nóżce. Watereri to wolnorosnąca odmiana sosny. Lubi dużo słońca i nie jest wymagająca. Nada się zarówno do ogrodu, na taras jak i na balkon. Zachwyci swoimi niebieskawymi igłami i urokliwym wyglądem. Spójrzcie sami.

Na początek maja to tyle. Zostań z nami, bo planujemy więcej tego typu zestawień z propozycjami ciekawych roślin, które mogą ci się spodobać. Do usłyszenia.

Czas wybrać coś do ogrodu?