Wszystko do Twojego ogrodu

Nawozy, środki ochrony roślin, podłoża...

Rośliny i cała reszta - w jednym miejscu

Poza tysiącami gatunków i odmian roślin dobierzesz u nas też odpowiednie podłoże i nawóz do roślin w twoim ogrodzie. Doradzimy ci co powinieneś wybrać, aby twoje drzewa i krzewy rosły silne i zdrowe.

Podłoża

Jedną z najważniejszych kwestii przy sadzeniu roślin jest odpowiednie podłoże. Każda roślina ma swoje indywidualne wymagania. Niektóre drzewa i krzewy są bardziej wybredne i wymagają bardzo konkretnych parametrów stanowiska jeśli mają rosnąć duże i zdrowe.

My znamy te potrzeby. Jeśli podłoże w twoim ogrodzie nie jest idealne, pomożemy ci dobrać odpowiednie. Pamiętaj, że najlepiej zrobić to przed sadzeniem roślin. Wtedy najłatwiej wymienić część podłoża.

Dostępne są u nas między innymi:

  • gotowe podłoża uniwersalne (ziemia uniwersalna, od małych do dużych opakowań)

  • gotowe podłoża dedykowane

    • do różaneczników

    • do iglaków

  • torf kwaśny

  • torf odkwaszony

Środki ochrony roślin

Czasami sprawy w ogrodzie po prostu nie idą do końca po twojej myśli. Jeśli twoje rośliny nie są do końca zdrowe, przyjdź do nas. Pomożemy dobrać odpowiednią terapię. Mamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby dobrać odpowiedni środek ochrony roślin do Twojego przypadku.

Środki ochrony roślin - zasady

Pamiętaj, że stosując środki ochrony roślin należy zachować odpowiednie procedury. Zawsze zapoznaj się z instrukcjami podanymi na etykiecie środka ochrony, który stosujesz w swoim ogrodzie. Nigdy nie używaj środków na oko! Odpowiednie dawkowanie jest bardzo istotne. Zbyt słaby roztwór spowoduje, że oprysk może nie być wystarczająco skuteczny. Zbyt mocny roztwór może nawet zniszczyć rośliny.

Ponadto, pamiętaj o zabezpieczeniu siebie. Absolutnie podstawową kwestią jest higiena dłoni - dokładnie umyj dłonie po zastosowaniu środków chemicznych do oprysków. Unikaj oprysków w wietrzne dni - wtedy trudniej kontrolować gdzie trafia mgiełka z chemią.

Czas wybrać coś do ogrodu?